בלון לסינוס מקסילרי.jpg

סינוס מקסילרי 

בלון לפרונטל.jpg

סינוס פרונטלי  

:ניתוח בלון לפתחי הסינוסים 

 

למי הבלון מתאים ?

למטופלים אשר להם אירועים חוזרים של סינוסיטיס או בארוסינוסיטיס וכאבים בפנים או במצח בשינויי לחץ , בטיסות או בצלילה ואפילו עליה במעלית .

עד היום לא הייתה אלטרנטיבה שמרנית לטיפול , אנשים הסובלים ממנה, נאלצו להתרגל לאורח חיים בצל הסימפטומים.

מה הטיפול שהיה מקובל עד כה ? 

הטיפול המקובל עד כה כלל שימוש בספרי לאף כדורים להורדת גודש טיפולים אנטיביוטיים חוזרים ולמקרים קיצוניים ניתוח אנדוסקופי של מערות האף . בניתוח זה מרחיבים את הפתחים של הסינוסים המקסילריים הפרונטליים והספנואידים בצד הבעייתי . ניתוח זה פותר את הבעיה אך הוא טיפול יתר אשר במהלכו נגרם נזק לרקמות . 

אז מה חדש ? 

בפרוצדורה חדשה שהוטמעה במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא ), החלו להשתמש בבלון שנותן מענה ותקווה לכל אותם אנשים שעד היום – לא היה מזור לתחושות המציקות והכאבים שליוו את מהלך חייהם. למעשה ,הבלון  משמש להרחבת הפתחים הקיימים של הסינוסים , בצורה קלה ופשוטה יחסית . 

כיצד זה נעשה ? 

הפעולה פשוטה יחסית, היא נעשית בהרדמה מלאה בתנאי חדר ניתוח. המכשיר שבקצהו נמצא בלון, מוחדר אל הפתח האנטומי של הסינוס , ההכנסה אינה דורשת  חיתוך רקמות. כאשר המכשיר ממוקם בתוך הפתח , הבלון בקצהו מנופח ע"י הצוות למשך מספר שניות . הניפוח מאפשר את הפעלת הלחץ על הרקמה ובכך למעשה מרחיב את הפתח. לאחר זמן קצר מרוקניפ את הבלון  והמכשיר נמשך החוצה.

והתוצאות ? 

יש מטופלים אשר מרגישים את השיפור באופן מיידי כבר במהלך ההתאוששות, וחלקם מרגישים בשיפור בתסמינים בהדרגה במהלך שלושה חודשים. ההתאוששות קלה ואינה מלווה בתופעות לוואי חריגות.