:ניתוח בלון לחצוצרת האוזן 

למי הבלון מתאים ?

למטופלים אשר להם בעיות של טנטון,שומעים פיצפוצים באוזניים או תחושה של בועה, ירידה בשמיעה, תחושת אטימות, אוזניים נפתחות ונסגרות, לחץ באזניים בטיסות או בצלילה ואפילו עליה במעלית .

עד היום לא הייתה אלטרנטיבה לטיפול אמיתי בבעיה, אנשים הסובלים ממנה, נאלצו להתרגל לאורח חיים בצל הסימפטומים.

מה הטיפול שהיה מקובל עד כה ? 

הטיפול המקובל עד כה כלל שימוש בספרי לאף כדורים להורדת גודש ולמקרים קיצוניים החדרת  כפתורים. בפעולה זו מנקבים את עור התוף ומחדירים צינורית פלסטיק זעירה המאפשרת אוורור של האוזן התיכונה. זהו טיפול חודרני העוקף את הבעיה האמיתית אך אינו פותר אותה.

אז מה חדש ? 

בפרוצדורה חדשה שהוטמעה במרכז הרפואי שמיר (אסף הרופא ), החלו להשתמש בבלון שנותן מענה ותקווה לכל אותם אנשים שעד היום – לא היה מזור לתחושות המציקות והכאבים שליוו את מהלך חייהם. למעשה ,הבלון  משמש לשינוי התפקוד של הפתח של התעלה האוסטכיית, שהיא תעלה  המחברת בין הלוע האפי לבין חלל האוזן התיכונה, תעלה זו מאפשרת את אוורור האוזן התיכונה ואת השוואת הלחצים . על ידי הרחבתה עם הבלון ניתן לשפר את תפקודה הנורמלי.

התיקון ע"י הבלון, מאפשר למעשה "לתקן" את "התקלה" בתעלה כמו תיקון על ידי תומכן (סטנט). הבלון מציג חדשנות טכנולוגית  שעיקרה בלון זעיר הנמצא בקצה מכשיר המוחדר לתעלה . המבנה הייחודי של המכשיר, מאפשר לתמיסה שמנפחת את הבלון להפעיל לחצים גבוהים מאוד על הרקמה . לשם הדוגמא, הלחץ של הבלון מגיע ללחץ של פי 3 מצמיג של רכב.

כיצד זה נעשה ? 

הפעולה פשוטה יחסית, היא נעשית בהרדמה מלאה בתנאי חדר ניתוח. המכשיר שבקצהו נמצא בלון, מוחדר אל התעלה האוסטכית, ההכנסה אינה דורשת  חיתוך רקמות. כאשר המכשיר ממוקם כשני סנטימטרים בתוך התעלה, הבלון בקצהו מנופח ע"י הצוות למשך כשתי דקות בלבד. הניפוח מאפשר את הפעלת הלחץ על הרקמה ובכך למעשה מעצב מחדש את התעלה. לאחר שתי הדקות מרוקנים את התמיסה, הבלון מתרוקן והמכשיר נמשך החוצה.

והתוצאות ? 

יש מטופלים אשר מרגישים את השיפור באופן מיידי כבר במהלך ההתאוששות, וחלקם מרגישים בשיפור בתסמינים בהדרגה במהלך שלושה חודשים. ההתאוששות קלה ואינה מלווה בתופעות לוואי חריגות.

הטיפול מהווה חוד החנית בתחום פתרון בעיות בתעלה האוסטכית בארץ ובעולם. 

xpress_lo_profile-xl.png
מדיקו.jpg

סרטון קצר בנושא הבלון